Налаштування тіла як робочого інструменту танцюриста

Будь-якому танцюристу, навіть професіоналу з багаторічним стажем перед виступом або тренуванням необхідна розминка, підготовка та настрій. І тут важливий не тільки розігрів м’язів і індивідуальна підготовка, а й настрій пари на спільне танцювання. Ведення, почуття партнера, цілісний танець у парі, а не для себе, емоційність пари – важливі речі, на які необхідно звертати увагу на самому початку тренування, а не в кінці. Налаштування таких важливих моментів для пари допоможе легко увійти в колію танцювальних зв’язок, уникнути сварок і непорозумінь в парі, вийти на кращий результат після тренування.

Розминка під хорошу музику подвоїть результат, використовуйте улюблені мотиви і не обов’язково бальні. Подобатися Вам Backstreet Boys або Sade, балдєєт ви від Pentatonix або Tania Maria, сміливо включайте. У розминці головне – налаштувати тіло, розслабити і розігріти м’язи, прибрати затискачі, розтягнутися, а без розумового розслаблення нічого не вийде, улюблена музика налаштує гармонію в розумі і тілі. Під час розминки приділіть особливу увагу шиї і спині, якщо у вас сидяча робота, такі вправи допоможуть уникнути появи сколіозу і різного виду викривлень, далі перейдіть на розминку плечових суглобів, рук та грудної клітки. Розімніть тазостегнові м’язи, стегна і литкові м’язи, наприкінці – розминка стоп. Виконуйте також обертання і нахили в сторони, присідання й елементи розтяжки, особливо, якщо в зв’язках планується шпагат або інші подібні елементи. Повноцінний комплекс вправ для збільшення розтяжки краще виконувати в кінці тренування. Детальні описи вправ читайте в попередніх статтях порталу Танцмір.

Важливою складовою пари є взаємодія під назвою ведення Push – Pull, яке здійснюється від центру тіла. Прослідкуйте за правильністю виконання ведення, при цьому не намагайтеся вести силою, а навпаки ледве торкаючись партнера. Плавне ведення повинно перетікати у взаємну балансування (збереження рівноваги), яка також здійснюється без сильного тиску на партнера. При цьому стежите за тим, щоб ваші лікті, як і лікті партнера, не йшли за спину. Таке виконання не принесе користі парі, а навпаки.

Під час парних вправ важливо зберігати і тримати центр, а також максимально переміщати його по стопі, при цьому не відриваючи п’яти від паркету. Постарайтеся в парі при легкому торканні пальцями рук призвести синхронне переміщення центру вперед-назад і в сторони. Відчуйте рух партнера, намагайтеся виконувати рухи, як ніби ви – одне ціле.

Поступово переходите на виконання базових рухів і слідкуйте за веденням. Постарайтеся домогтися розуміння з обох сторін рухів і імпульсів партнера. Партнерам необхідно показати тілом наступний напрямок і рух. У європейській програмі важливо не втрачати фізичного контакту в парі, тому в розминку варто включити вправу з ведення партнерки не руками, а за допомогою контакту, поступово додаючи зниження і підйоми. Дуже важливо тримати центр, корпус, при цьому не валитися один на одного і не втрачати контакту.

Такі прості вправи до тренування допоможуть вам краще розуміти один одного і налаштуватися як на тренування, так і на високий турнірний результат. Дерзайте, адже все у ваших руках!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *