Що за звір – формейшн?

Напевно, кожен, хто хоч трохи знайомий з бальними танцями, не раз чув про існування напрямки формейшн і навіть про проведення світових чемпіонатів в даній танцювальної області. Так що ж таке формейшн? Цей виступ команд зі спортивної хореографією і костюмами. Тут завдання ускладнюється рівно на кількість членів команди, при цьому постановка повинна бути абсолютно синхронної, максимально видовищною і динамічною – а це нелегке завдання, як для тренера, так і для танцюристів формейшн.

Згідно історії розвитку напрямок формейшн в бальному танці на сьогодні досить молоде і налічує не більше 50 років. Перший чемпіонат був проведений в Європі в 1967 році, а перший чемпіонат світового рівня в 1973 році.

Формейшн відразу став дуже популярним серед багатьох країн. Всього танцювальна федерація налічує 87 країн світу. Напрямок особливо завзято розвивається і культивується в Австрії, Бельгії, Угорщини, Німеччини, Чехії, Сербії, Словаччини, Нідерландах, Польщі і на нашій батьківщині. Але світовим лідером все ж визнана Німеччина. Тут формейшн вважається третьою за популярністю видом спорту, звичайно ж, після футболу і тенісу, тому майже кожен німецький місто має свою команду формейшн. Майже 200 команд були зареєстровані в 1999 році, а такої популярності можна тільки позаздрити. Лідерами на сьогодні також є Молдова, Англія, Росія, Італія, Литва.

З боку виступу формейшн виглядають дуже синхронно, жваво, емоційно, красиво і дуже легко. А це ознака високого професіоналізму. Не кожен танцюрист зможе витримати навантаження спортсменів колективів. Тут необхідно вміти працювати в команді і любити командні виступи, вболівати за спільну справу, намагатися знаходити спільну мову з усіма членами колективу. Група – це один організм і як він взаємодіє особливо помітно на змаганнях. Тут у жодного члена команди немає права підвести всіх. Тому спортсмени намагаються максимально точно відтанцювати номер.

Формейшн передбачає синхронний виступ 6 або 8 танцювальних пар (12 або 16 танцюристів), які показують індивідуальну постановку під спеціальний мікшований трек в одній з двох програм: латини або стандарту. Розмір майданчика чітко визначений, він повинен становити 18х20 метрів, так танцюристи і їх тренера орієнтуються на кількість конкурсного вільного місця.

Костюми танцюристів повинні бути однаковими і відповідати виконуваного стилю: запальні, грайливі, відкриті, блискучі і привабливі латинські костюми або елегантні, красиві, захоплюючі і повітряні костюми для стандарту. Тут тренера і самі спортсмени, також як і в дуетних змаганнях, виявляють свою індивідуальність і творчість, у команди немає права вийти у звичайних костюмах, вони теж повинні бути вражаючими. Спортсмени не тільки одягаються в однакові костюми, але і фарбуються і заплітаються в одному стилі.

Хореографія номерів не на стільки химерно, як можна побачити на чемпіонатах у дуетів, в постановках формейшн інше завдання – видовищність і синхрон. Рухи засновані для численних перестановках і паралельному виконанні частин зв’язки, ефектних позиціях і підтримках, а також зміні партнерів і ритмів.

Вихід спортсменів на паркет, як в синхронному плаванні і секвой, відточений до дрібниць. З безмузикального виходу колективу вже починається вистава. Сьогодні потрапити на змагання формейшн прагнуть всі любителі і цінителі бального танцю в світі. Тому що формейшн – це самі видовищні і захоплюючі змагання спортивного танцю. Дані чемпіонати завжди збирають повні зали, а в Німеччині навіть п’ятитисячний зали заповнюються повністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *