Хрускіт у суглобах – що робити?

Досить часто під час розминки танцюристи зіштовхуються з проблемою «хрускоту» в суглобах. Найчастіше такі проблеми можуть виникати в колінах, хребті або щиколотках, також пальцях і кистях.

Що ж є причиною хрускоту в суглобах?

Найчастіше хрускіт у суглобах виникає через підвищену рухливості, тобто вашої гіпермобільності, що й не дивно, якщо цілий день на рухомий роботі або в залі з малюками, а ввечері біжиш в зал на тренування або займаєшся вже з дорослими, добре розминають, а потім активно танцюєш. Причина криється в виробленню в організмі зміненого колагену – більш розтяжного, що призводить до зміни тканин.

Що ж стає причиною виникнення неприємного хрускоту в суглобах?

Під час виконання на розминці різних рухів ми досить часто і навіть різко міняємо положення сухожилля в суглобі, а при поверненні сухожилья можемо почути той самий хрест. У суглобах є особлива мастило, сіновільная рідина, яка розчиняє в собі азот, кисень і вуглекислий газ. У момент сильною або неприродною розтяжки, при, так званому, перерозтяганні суглоба гази здатні збиратися в бульбашки і лопатися при повернення суглоба на місце. Більш серйозними проблемами, про які говорить хрускіт у суглобах, є запальні процеси, які проходять в самих суглобах. При цьому порушується положення суглобових поверхонь, і вони не збігаються, через це неспівпадання і виникає клацання. При віковому «изнашивании» суглоба хрящі організму виснажуються, людини починають мучити не тільки клацання, але і болі в даній області, – все це є ознакою артрозу. Впорається з ними вам допоможе досвідчений лікар. Пам’ятайте, що якщо домашнє лікування не допомагає, обов’язково зверніться до фахівця, самолікування може мати негативні наслідки для вашого здоров’я, як і затягування проблеми. Також частою можливою причиною хрускоту в суглобах є накопичення солей. Якщо суглоб забитий солями, еластичність тканин і зв’язок значно зменшується, від чого і виникає хрускіт під час активних рухів.

Наскільки небезпечним є хрускіт у суглобах?

Якщо хрест супроводжується не тільки неприємними звуками, але больовими відчуттями, вам обов’язково варто проконсультуватися у фахівця, у такому разі хрест може свідчити про розростанні кісткової тканини. Якщо ви чуєте періодичний хрускіт, при цьому больових відчуттів немає, і ви себе прекрасно почуваєте, хвилюватися не варто. Сама будова багатьох суглобів і зв’язок дуже складне і може викликати при русі тріск при здорових суглобах. Є все ж перевіреним спосіб, як впоратися з хрусткими суглобами і не бути на тренуваннях схожим на пенсіонера. Всі суглоби покриті зв’язками і з їх допомогою кріпляться до м’язів. Багатьом спортсменам гіпермобільність суглобів допомагає прибрати спеціальний комплекс вправ по закріпленню «розхитаних в організмі місць». Такий підхід можна також використовувати при минулих травмах.

Бережіть свій організм змолоду, піклуйтеся про нього, при цьому в міру, не бігайте по кожній дрібниці до лікаря. Будьте здорові і радійте своїх близьких, тренера і шанувальників незабутніми номерами.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *