
Симптоми перетренування можуть виникати у кожного спортсмена, не залежно від досвіду і віку. Новачки, намагаючись отримати швидкий результат, отримують болю в м'язах і суглобах, а ось більш досвідчені спортсмени, намагаючись збільшувати навантаження та інтенсивність, відчувають ті ж симптоми. Не звертаючи увагу на ці сигнали організму, можна привести свій організм до виснаження і навіть травм.
Тому розберемося з цим питанням детальніше. Звичайно, необхідно періодично давати організму все більше навантаження для того, щоб було видно результат в формах, м'язовій масі, обсягах, але якщо ми не даємо своєму організму відновлюватися, в такому випадку виникає негативний стрес для організму. До того ж такі зайві навантаження впливають не тільки на тіло, але і на психіку. Напружена нервова система, нестача енергетичних ресурсів до того ж неправильне харчування дає поштовх до стану пере тренованості. Такий стан організму веде до занепаду сил, нудьзі й небажанню займатися і робити що-небудь.
Головними симптомами пере тренованості є, відчувши які, дайте організму відпочинку і розслаблення:
1) зниження результативності (коли ви відчуваєте, що не можете працювати зі стандартним вагою, перестали справлятися з 2-3 протанцьовуваннями всіх фіналів, не відчуваєте сили і потужності в тілі і т.п.)
2) погіршення працездатності (нестача сил на все тренування, скрутне завершення, сповільненість реакцій і т.п.)
3) зниження або відсутність бажання тренуватися.
4) хандра, зниження настрій.
5) зниження імунітету (симптоми застуди, хворе горло, герпес, біль в м'язах і т.п.)
6) безсоння, проблеми з серцебиттям.
Як не довести до такого стану ваш організм? Є кілька способів: не тренуватися щодня монотонно (з одними і тими ж навантаженнями) великими обсягами. Якщо ваш організм ще не звик до таких навантажень, давати навантаження дуже поступово і розмірено, приділяти особливу увагу відпочинку після тренувань, правильного харчування та воді, а різноманітність в тренуваннях тільки допоможе м'язам чергуватися і швидше відновлюватися. Визначити для свого тіла оптимальну тривалість тренувань, а також їх інтенсивність, залежно від ступеня вашої фізичної підготовки. Дуже важливо дотримуватися правильного раціону харчування, інакше результатів не буде. А також дуже важливий у відпочинку і відновленні здоровий повноцінний сон.
Якщо вже так сталося, що ви відчуваєте втому в тілі, ломить м'язи, неможливо тренуватися повноцінно, що робити? Зробіть для себе невелику перерву, 1-2 дні, іноді танцюристи навіть беруть тиждень відпустки для відновлення і повноцінної релаксації, хоча і там через день-два починають нудьгувати без танцю і повторювати на свіжому повітрі або в море підтримки та Бейзик. В цей час зверніть особливу увагу на раціон харчування, включите в нього більше фруктів і овочів, зелені і корисних десертів. Як приготувати корисний для танцюриста десерт читайте в попередніх статтях сайту. Дуже важливо знизити кількість стресів і спокійно тривало спати. А після такої перерви і відпочинку для тіла починати заняття варто поступово і без перебільшень. Ви здивуєтеся своїми можливостями з відпочилим тілом. Іноді варто не тиснути ще більше, а дати тілу трохи відпочити після виснажливого танцювального сезону.
Вдалих тренувань та міцного здоров'я!
Матеріал взято з сайту
Танцмір.